O AUTORZE

Rafał Betlejewski

Jest autorem setek felietonów, wywiadów, tekstów piosenek i impresji literackich. Jego pierwsze teksty ukazywały się w Dzienniku Bałtyckim na początku lat 90.

RAFAŁ BETLEJEWSKI

Aktywny uczestnik życia społecznego w Polsce.

Jako dziennikarz był związany z radiem Plus, RDC, Telewizją Polską, TTV, Onetem, tworzył niezależne portale opiniotwórcze. Znany z programu Betlejewski Prowokacje i DeFacto w TTV, programu popularnonaukowego Science Frykszyn w polskim radiu, dziesiątków rozmów radiowych, a także własnych reportaży filmowych. Jego film zatytułowany “Klepacka vs. dziecko LGBT” wzbudził publiczną debatę i został obejrzany przez 5,5 mln widzów. Jest autorem setek krótkich filmów informacyjnych na temat sztuki współczesnej. Interesuje go tematyka społeczna, ze szczególnym uwzględnieniem przemocy w relacjach społecznych. Prowadzi blog niechcetego.blogspot.com poświęcony przemocy seksualnej.

Zajmuje się tematyką wykluczeń, rasizmu, antysemityzmu, biedy, starości. Jest autorem akcji społecznych takich jak: “Tęsknię za Tobą, Żydzie”, “Pokolenie 1600”, “A ja, czy poszedłbym”, “Spal wstyda” oraz publicznych performance’ów, takich jak: “Płonie Stodoła”, “Mleko – teatr na telefon”, “Hunger/Głód”, “Teatr Jednego Dnia” i wielu innych. Jako performer stworzył metodę “teatru przezroczystego”, w ramach której tworzy fikcyjne postaci w realnym świecie. Od 2020 roku jest liderem scandal-rockowej grupy muzycznej “Przepięknie”, z którą występuje w różnych miejscach w Polsce. Zespół szykuje się do wydania pierwszej płyty.

Książki

KONTAKT

Porozmawiajmy.

 Możesz wysłać wiadomość przez formularz lub bezpośrednio na adres e-mail kontakt@rafalbetlejewski.pl

Obserwuj